IKT - práca so softvérom interaktívnej tabule , tvorba blogu a tvorba webovej stránky

Termín konania26.03. - 31.03.2017
Uzávierka prihlášok05.03.2017
Miesto konaniaŠtudijné a kongresové stredisko CĎV UK v Modre-Harmónii
Cieľ aktivityVytvárať interaktívne prezentácie pomocou softvéru interaktívnej tabule a prezentovať svoju činnosť on-line.
Špecifické ciele
  • Vytvárať demonštračné úlohy a zadania pre žiakov prostredníctvom softvéru interaktívnej tabule
  • Prezentovať svoju prácu prostredníctvom blogu a webovej stránky
  • Komunikovať so žiakmi a rodičmi prostredníctvom blogu a webovej stránky
  • Vyhľadávanie  vhodných edukačných materiálov na internete do konkrétneho predmetu a tvorba pracovných listov

Učitelia ZŠ a SŠ

Moduly:

Práca so softvérom interaktívnej tabule (10h)

• Nástroje interaktívnej tabule
  • Tvorba jednoduchých úloh
  • Pokročilé nástroje
  • Vytváranie interaktívnych zošitov

Tvorba blogu (5h)

• Vytvorenie blogu, úprava prostredia
  • Nástroje na tvorbu obsahu
  • Vytváranie obsahu

Tvorba webovej stránky (10h)
  • Výber a nastavenie prostredia
  • Nástroje na tvorbu obsahu
  • Vytváranie obsahu
Štruktúra výučby 5 dní  -  40 vyučovacích hodín (25 VH priama výučba, 6 VH odborné prednášky, 9 VH slovenské reálie)
Počet štipendijných miest20 učiteľov ZŠ a SŠ zo škôl s vyučovacím jazykom slovenským v zahraničí
Podmienky prijatia
  • Odporúčanie riaditeľa príslušnej školy, alebo príslušného krajanského spolku  zaslané na CĎV UK do  uzávierky prihlášok.
  • Zaslanie prihlášky.
  • Potvrdenie záväznej účasti účastníkom na vzdelávacom podujatí najmenej 10 dní pred začatím vzdelávacieho podujatia.
  • Nominovaný/á bude zárukou toho, že svoje skúsenosti z tohto kurzu bude odovzdávať a uplatňovať v prospech zachovávania slovenského jazyka a slovenskej kultúry medzi našimi krajanmi v krajinách, v ktorých žijú.
  • CĎV UK si vyhradzuje právo výberu uchádzačov, pokiaľ niektorá z krajín do termínu uzávierky nenaplní miesta svojimi uchádzačmi.

Doklad o ukončeníOsvedčenie o absolvovaní kurzu
Prihláška na kurzIba elektronickou formou na  www.eduabroad.sk – Kalendár udalostí