Mikuláš a Vianoce na Slovensku

Uzávierka prihlášok10.11.2016
Miesto konaniaŠtudijné a kongresové stredisko CĎV UK v Modre - Harmónii
Cieľ aktivity

Zážitková forma vzdelávania sa v slovenskom jazyku a zvykosloví Vianoc pre žiakov a učiteľov škôl s vyučovacím jazykom slovenským v zahraničí, so zameraním na históriu a tradície sviatku Mikuláša a Vianoc na Slovensku.

Učitelia a žiaci II. stupňa ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským v zahraničí.

Program podujatia
  • Zameranie na zvyky a obyčaje obdobia Mikuláša a Vianoc na Slovensku
  • Vianočná atmosféra súčasných miest a dedín
  • Zábavný program plný zážitkov pre žiakov
  • Poznávací a kultúrny program pre učiteľov
  • Doplnkové aktivity, vedomostná súťaž, večerné filmy

Počet štipendijných miest
  • 90 (12 učiteľov  a 78  žiakov II. stupňa ZŠ)
  • Určené pre krajiny: Maďarsko, Poľsko, Ukrajinu, Chorvátsko, Rumunsko, Srbsko a aj pre iné krajiny  v ktorých žijú naši krajania.

Podmienky prijatia
  • Zaslanie prihlášky.
  • Odporúčanie riaditeľa školy, alebo príslušného krajanského spolku.
  • Potvrdenie záväznej účasti účastníkom najneskôr 10 dní pred nástupom na kurz.
  • Nominovaný/á bude zárukou toho, že svoje skúsenosti z  kurzu bude odovzdávať a uplatňovať v prospech zachovávania slovenského jazyka a slovenskej kultúry  medzi našimi krajanmi, v krajinách v ktorých žijú.
  • CĎV UK si vyhradzuje právo výberu uchádzačov, pokiaľ niektorá z krajín do termínu uzávierky nenaplní miesta svojimi uchádzačmi.

Prihláška na kurzIba elektronickou formou na www.eduabroad.sk, Kalendár udalostí