Online Letná univerzita slovenského jazyka a kultúry

• Online výučba slovenčiny je ideálny spôsob ako študovať cudzie jazyky v súčasnosti bez toho, aby ste museli niekam cestovať.
  • Pripojte sa odkiaľkoľvek (krajania žijúci v Európe, či v ďalekej Argentíne, USA, Kanade a iných kútoch sveta) a učte sa z pohodlia svojho domova.
  • Potrebujete len prístup na internet, ostatné pre Vás zariadime.

Organizátor: Jazyková a odborná príprava cudzincov a krajanov CĎV UK

LETNÁ UNIVERZITA SLOVENSKÉHO JAZYKA A KULTÚRY PRE ODÍDENCOV Z UKRAJINY

Tento rok v rámci Letnej univerzity výnimočne ponúkame bezplatný kurz pre odídencov z Ukrajiny, ktorí majú záujem o certifikovanú skúšku zo slovenského jazyka v zvýhodnenej cene 80 €.

Kurzy budú prebiehať ONLINE v riadnom čase kurzov Letnej univerzity (harmonogram pozri nižšie).

Podmienkou registrácie na bezplatný kurz je prihlásenie sa na certifikovanú skúšku jazykových kompetencií:

Prihlasovať sa na Letnú univerzitu môžete tu:

Deadline prihlasovania: 7. júl 2022

LETNÁ UNIVERZITA SLOVENSKÉHO JAZYKA A KULTÚRY - 31. ROČNÍK

Cieľová skupina: záujemcovia od 17 rokov žijúci v zahraničí so záujmom o slovenský jazyk, históriu a kultúru Slovenska

Trvanie: 2 týždne, 10 pracovných dní, pondelok – piatok

Forma programu:
 dištančná online forma cez aplikáciu MS Teams v malých skupinách

Cieľ vzdelávacieho programu:

Získať a zdokonaliť komunikačné jazykové kompetencie v slovenčine prostredníctvom distančného vzdelávania. Spoznať rozmanitosť histórie a kultúry Slovenska pomocou online prezentácií, rozvoj počítačovej gramotnosti.

48 hodín priama online výučba, 45 minút/vyučovacia hodina

(4 vyučovacie hodiny/deň, 20 vyučovacích hodín/týždeň – slovenský jazyk + 4 vyučovacie hodiny/týždeň spoločné online doplnkové aktivity – jazykové súťaže, spev, hravé popoludnia)

5. hodina12.25 – 13.10

Poznámka:
Vyučovanie prebieha v Stredoeurópskom letnom časovom pásme (CEST, UTC+2).

Obsah výučby
– online jazykové semináre (rozvoj komunikatívnych  a gramatických kompetencií), fonetika a jazykové cvičenia (A1-A2), konverzácie (B1-B2), literárny seminár, štylistika (C).

Cena: 370 €
 za 48 vyučovacích hodín

LETNÁ UNIVERZITA SLOVENSKÉHO JAZYKA A KULTÚRY PRE KRAJANOV - 31. ROČNÍK

Cieľová skupina: záujemcovia od 17 rokov žijúci v zahraničí so záujmom o slovenský jazyk, históriu a kultúru Slovenska

Trvanie: 2 týždne, 10 pracovných dní, pondelok – piatok,

Počet miest: 50

Forma programu: dištančná online forma cez aplikáciu MS Teams v malých skupinách

5. hodina 12.25 – 13.10

Poznámka:
Vyučovanie prebieha v Stredoeurópskom letnom časovom pásme (CEST, UTC+2).

Obsah výučby

Kurz pre krajanov je hradený zo štipendia MŠVVaŠ SR.

LETNÁ UNIVERZITA SLOVENSKÉHO JAZYKA A KULTÚRY PRE KRAJANOV - MATURANTOV 15. ROČNÍK

Cieľová skupina: krajania, študenti stredných škôl od 16 rokov v predmaturitných alebo maturitných ročníkoch

Trvanie: 2 týždne, 10 pracovných dní, pondelok – piatok,

Počet miest: 30

Forma programu:
 dištančná online forma cez aplikáciu MS Teams v malých skupinách

Cieľ vzdelávacieho programu:

Rozvíjať komunikačné kompetencie v slovenskom jazyku a odborných predmetoch potrebné na zvládnutie prijímacích pohovorov v súlade s požiadavkami VŠ na Slovensku, získať zručnosti na úspešné absolvovanie testov všeobecných študijných predpokladov

5. hodina12.25 – 13.10

Obsah výučby
– online jazykový a odborný seminár (rozvoj komunikatívnych a gramatických kompetencií), vrátane odborného jazyka, odborné semináre zamerané na všeobecné študijné predpoklady a počítačovú gramotnosť.

Nové učebné materiály online: pripravené lektormi ÚJOP CĎV UK v súlade s programovou štruktúrou.

Kurz pre krajanov-maturantov je hradený zo štipendia MŠVVaŠ SR.

Študijné oddelenie ÚJOP:

Telefón 1: +421 (0)2 90 23 9902