ONLINE Univerzita tretieho veku

Od januára 2021 sme pre študentov UTV a pre širokú verejnosť pripravili projekt "Online Univerzita tretieho veku". Ponúkli sme vzdelávanie v odborných programoch z rôznych oblastí. K absolvovaniu webinára  bolo potrebné mať emailovú adresu, počítač s mikrofónom a reproduktormi, internetové pripojenie,  webkamera nebola podmienkou. Študenti sa mohli do prednášok aktívne zapájať, diskutovať s vyučujúcimi a klásť otázky. Výhodou Online UTV je vzdelávanie z pohodlia domova. Pred začiatkom vzdelávania sme zasielali presné inštrukcie a jednoduchý návod ako sa pripojiť. K dispozícii bol IT technik, ktorý účastníkov v prípade problémov telefonicky usmernil. 

Cyklus výučby bol jedenkrát za týždeň, prípadne podľa preferencií lektorov UTV.

Online odbory otvorené v r. 2021:
Archeológia
Arteterapia v praxi
Astronómia
Človek a príroda
Dejiny divadla a odievania
Etnológia a kultúrna antropológia
Filozofia
Marketing a médiá
Muzeológia a kultúrne dedičstvo
Právo
Psychológia
Regenerácia psychofyzických síl
Záhradníctvo, ovocinárstvo, liečivé a aromatické rastliny

Prieskum spokojnosti študentov Online UTV

Online Univerzita tretieho veku 2021

Dobrý deň, som veľmi vďačná za túto možnosť vzdelávania, ktorú ste ponúkli počas pandémie. Okrem získania nových poznatkov som každý týždeň na chvíľu zabudla na sociálne obmedzenia a tragédie pandémie a tešila som sa z povznášajúceho širšieho pohľadu na svet. Ďakujem.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Bola som veľmi pozitívne prekvapená s organizáciou, technickou podporou, s výberom prednášajúcich na vysokej úrovni a obsahom učiva. Veľké Ďakujem za všetko. Získala som množstvo skvelých a užitočných informácií.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Ďakujem za možnosť aj takéhoto online vzdelávania. Malé technické problémy boli veľmi rýchlo odstránené. Veľmi dobre to bolo zorganizované. Včas sme dostávali informácie emailom. Posunulo ma to aj o krok technicky dopredu. Takéto vzdelávanie z domu je pohodlné, ale predsa osobný kontakt a osobná účasť na prednáškach, je pre mňa krajšia udalosť.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Som skutočne spokojná a napĺňa mi štúdium život. Je to pripravené na vysokej úrovni. Ďakujem a teším sa na ďalšie zaujímavé prednášky.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Mimoriadna spokojnost s temami i lektormi. Ani som nedufala, ze taka tema ma moze neuveritelne zaujat. Samozrejme , je to i vdaka vydokej odbornosti lektorov. Vrela vdaka.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Bol som veľmi spokojný. Organizácia vzdelávania bola výborná. Od všetkých, ktorí sa na nej podieľali som cítil veľkú ochotu, podporu a trpezlivosť. Ďakujem.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Veľká vďaka a obdiv patrí celému tímu, ako pohotovo a na vysokej technickej a obsahovo odbornej úrovni ste pripravili online výučbu. Od prvej prednášky Descartesa až po poslednú Aktuálne problémy slovenskej filozofie všetkým prednášajúcim ďakujem aj za slidy. Veľmi sa mi páčilo, aj úvodné slovo o prednášajúcom pani docentky Lalíkovej. Prajem všetkým pevne zdravie.

Online Univerzita tretieho veku 2021

Ďakujem, že ste mi umožnili študovať na UTV. Som ešte pracujúcu a pomohlo mi to rozšíriť si obzor vedomostí, čo je pre mňa prínosom a samozrejmé aj pre vlastný dobrý pocit zo vzdelávania. Úplne mi vyhovoval online spôsob komunikácie a výučby, pretože nakoľko pracujem vedela som si vyhradiť priestor pre vzdelávanie. V budúcnosti plánujem pokračovať, ak sa bude dať a úplne by mi vyhovovala forma online prípadne kombinovaná, pretože by som plánovala ešte nejaké vzdelávanie si pribrať. Prajem veľa spokojných študentov a veľa zdravia.

Graf prieskumu spokojnosti