Letná škola slovenských reálií a anglického jazyka

Termín konania21. - 26.07.2019
Uzávierka prihlášok22.06.2019
Miesto konaniaŠtudijné a kongresové stredisko CĎV UK Modra - Harmónia
Cieľ aktivityZoznámiť sa so životom a pôsobením  vybraných osobností slovenskej histórie a kultúry v  prirodzenom jazykovom prostredí v slovenskom jazyku. Spoznať historické pamiatky a súčasné reálie Dolného Považia. Rozšíriť slovnú zásobu pri komunikácii o historických faktoch a osobnostiach  spojených s týmto regiónom v anglickom jazyku. Zlepšiť prezentačné zručnosti v slovenskom a anglickom jazyku.

Študenti  vo vekovej  kategórii  od 15 do 18 rokov.

Program podujatia
  • Praktické využitie obidvoch jazykov pri výklade, workshopoch, konverzácii a prezentácii na odbornú tému v oboch jazykoch.
  • Fakty a osobnosti histórie a kultúry v dolno-považskom regióne  – výučba v SJ (3 VH) a  konverzácia v AJ (3 VH) denne v malých skupinách.
Štruktúra výučby
  • 12 vyučovacích hodín  AJ.  Aktivity a cvičenia budú prispôsobené jazykovej úrovni v danej skupine. Obsahovo budú zamerané na reálie dolno-považského regiónu.
  • 12 vyučovacích hodín reálií dolno-považského regiónu v SJ.
  • 6 vyučovacích hodín SJ počas celodennej exkurzie do Hlohovca,Vrbového, Piešťan a Trnavy.
Počet štipendijných miest pre krajanov

35

• Určené pre krajiny Maďarsko, Poľsko, Ukrajinu, Chorvátsko, Rumunsko, Srbsko, USA a Nemecko.

Podmienky prijatia pre krajanov
  • zaslanie prihlášky
  • odporúčanie riaditeľa školy, alebo príslušného krajanského spolku
  • potvrdenie záväznej účasti účastníkom najneskôr 10 dní pre nástupom
  • nominovaný/á/ bude zárukou toho, že svoje skúsenosti z  kurzu bude odovzdávať a uplatňovať v prospech zachovávania slovenského jazyka a slovenskej kultúry  medzi našimi krajanmi v krajinách v ktorých žijú
  • CĎV UK si vyhradzuje právo výberu účastníkov, pokiaľ niektorá z krajín do stanovenej uzávierky nenahlási svojich uchádzačov

Doklad o ukončeníOsvedčenie o absolvovaní kurzu
Prihláška na kurz pre krajanovIba elektronickou formou na www.slovak.minedu.sk/sk/kalendar-podujati
Podmienky pre  samoplatcov

Vyplnenie Prihlášky pre samoplatcov. Uhradenie účastníckeho poplatku.

Cena pre samoplatcu: 250 €

Cena pre deti zamestnancov UK: 140 € (s ubytovaním) /